نکات دکوراسیون منزل برای ایجاد هماهنگی

با توجه به کوچک بودن فضای خانه های امروزی دکوراسیون و نحوه چیدمان منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است، سبکی که این روزها بیشتر برای طراحی دکوراسیون انتخاب میشود سبک مدرن است یعنی همه چیز در عین سادگی زیبا است، در سبک مدرن هرگونه شلوغ کاری و حاشیه سازی ممنوع است.

نکات طراحی دکوراسیون داخلی منزل

سبک های مختلفی برای طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد که هر کدام در زمان خاصی مد میشوند و از مد می افتند اما مهتر از همه چیز نکات و اصول اساسی طراحی دکوراسیون است که باعث هماهنگی و یکپارچگی میشوند.

شاید یکپارچگی و هماهنگی به نظرتان موضوع پیش پا افتاده با تعریف ساده ای باشد اما نقش تاثیرگذاری در دکوراسیون منزل دارد گه اگر رعایت شود منزلی بی عیب و نقص و همه چیز تمام خواهید داشت.

نکات چیدمان منزل و ایجاد هماهنگی دکوراسیون

اگر می پندارید معنی دو واژه یکپارچگی و هماهنگی مشابه و یکسان است در اشتباهید زیراهماهنگی بدین معنی است که المان های به کار رفته در دکوراسیون از نظر رنگ، طرح و جنس باهم تناسب داشته باشند اما یکپارچگی به معنی تکرار ویژگی خاصی از اجزای دکوراسیون در منزل مانند تکرار رنگ، اشکال، و حتی جنس خاصی از لوازم و وسایل است. با رعایت این اصول پیوستگی در منزل به وجود می آید، پیوستگی از تغییر ماهیت فضا جلوگیری میکند و احساس خوشایندی در منزل به ارمغان می آورد.

چرا پیوستگی در فضا حائز اهمیت است؟

اهمیت پیوستگی برای طراحی دکوراسیون از آن جهت است که موجب می شود درک ما از فضا ساده تر شود . احتمالا خانه هایی را دیده اید که با عبور از اتاقی به اتاق دیگر با ماهیت فضا روبرو شده اید . شما ممکن است در چنین مکان هایی احساس ناخوشایندی به علت ناپیوسته بودن فضا داشته باشید.

روانشناسان عقیده دارند هر چه قدر چشمان ما به دریافت اطلاعات مختلف بپردازد مغز ما تلاش می کند به ساده ترین شکل ممکن این اطلاعات را پردازش و به الگوهای مشخصی تبدیل کند به همین خاطر هنگام ورود به یک فضای جدید ابتدا به جزئیات توجه نمی کنیم بلکه به دنبال تشخیص فضا وارد شده مثل تاق ، آشپزخانه و…هستیم . سپس وقتی به یک حس ثابت و شناخته شده از اتاق رسیدیم ، تمرکز خود را بر روی هر یک از المان های محیط قرار خواهیم داد.

 

Azaran Tarh

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *